Trijicon 1x25 MRO HD & 3X Magnifier
- Item: MRO-C-2200057
- Brand: Trijicon
- Condition: New
Out of stock
Special Price
$999.60
Regular Price
$1,494.00
Out of Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625
Give us a call at (800) 720-9625
Specifications
| Battery Type | CR2032 |
|---|---|
| Exterior Finish | Matte Black |
| Eye Relief | 2.6" |
| Field of View @ 100 Yards Spec | 37.75 ft |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Weight | 12 oz |
| Length | 6.25" |
| Magnification | 1X |
| Magnification | Fixed: 1X |
| Objective Lens Diameter | 25mm |
| Parallax Adjustable | Not Applicable |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Type | N/A |



